INGA PETRIČEVIĆ iz Zadra osvojila je drugo mjesto na Svjetskom frizerskom prvenstvu u Parizu.

Hrvatska frizerska reprezentacija „Majstori ljepote“ vratila se  sa iznimnim uspjehom sa  Svjetskog frizerskog prvenstva u Parizu.

Pobjednici Državnog prvenstva frizera i kozmetičara HOK-a u okviru ovogodišnje manifestacije Majstori ljepote - Dani frizera i kozmetičara HOK-a" s iznimnim uspjehom su branili boje Hrvatske na Svjetskom frizerskom prvenstvu, koje se održala  od 12. do 14. listopada u glavnom gradu Francuske.

Na Svjetskom frizerskom natjecanju sudjelovali su  predstavnici 60 zemalja, članica Svjetske frizerske organizacije. Ove godine bilo je oko 1500 sudionika koji su u tri dana natjecanja pokazati vještine i znanje u brojnim kategorijama.

Trideset i troje natjecatelja iz cijele Hrvatske nastupalo je u devet kategorija na Državnom natjecanju frizera i kozmetičara HOK-a, a o njihovoj vještini odlučivao je jak međunarodni žiri sastavljen od sudaca iz Engleske, Crne Gore i Hrvatske te svjetski poznati frizer i edukator Farrukh  Shamuratov.

Inga Petričević, jedna od majstorica ljepote i vlasnica frizerskog salona Friz Factory u Zadru, prije odlaska  u Pariz rekla je  da se za natjecanje pripremaju nekoliko mjeseci. „Intenzivni treninzi trajali su četiri mjeseca prije natjecanja što znači da dnevno odradimo barem dvije frizure. Trenutno je sve ostalo u drugom planu i dat ćemo sve od sebe da Hrvatsku predstavimo u najboljem svjetlu. „

Tako je i bilo!! Inga Petričević osvojila je drugo mjesto na Svjetskom frizerskom prvenstvu u Parizu u kategoriji „ Red carpet total look“.

Model za kategoriju u kojoj je Inga Petričević osvojila drugo mjesto šminkala je Kata Fuzul.