Otvoren Javni poziv za Program Cjeloživotno obrazovanje za obrtništvo za 2023. godinu

22.05.2023. Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja objavljuje Otvoreni javni poziv za Program „Cjeloživotno obrazovanje za obrtništvo“ za 2023. godinu.
Programom “Cjeloživotno obrazovanje zaništvo” dodjeljuju se bespovratna sredstva namijenjena poticanju ciljanih programa obrazovanja za obrtništvo koji osiguravaju kvalitetne i motivirane obrtničke kadrove u svrhu jačanja konkurentnosti, poticanja produktivnosti rasta i razvoja obrtništva.
Korisnici bespovratnih sredstava temeljem ovog Programa mogu biti mikro, mala i srednja poduzeća (isključivo obrti, trgovačka društva i zadruge) te fizičke osobe.

Bespovratna sredstva namijenjena su sufinanciranju troškova nastalih tijekom 2022. i 2023. godine s osnove:
 - stjecanja obrazovanja za obavljanje vezanih obrta u skladu s programima obrazovanja/ispita koje donosi javnopravno tijelo nadležno za obrt za zanimanja koja su definirana Pravilnikom o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja. povlastica („Narodne novine“, broj 42/08)
- stjecanja osposobljenosti za zanimanje pogrebnik
- polaganja znanstvenog ispita
- stjecanja osnovnih znanja o poučavanju učenika
- ishođenja/obnove dozvole (licence) za izvođenje nauka u slučaju promjene sjedišta ili mentora.

Prijavni obrazac s traženom dokumentacijom podnosi se Ministarstvu gospodarstva i održivog razvoja neposredno ili putem pošteisključivo od 22.05. - 31.10.2023 godine na adresu:

MINISTARSTVO GOSPODARSTVA I ODRŽIVOG RAZVOJA
Prijava na Otvoreni javni poziv za Program „Cjeloživotno obrazovanje za obrtništvo“ za 2023. godinu
Ulica grada Vukovara 78
10000 ZAGREB

Otvoreni javni poziv otvoren je do iskorištenja sredstava, ali ne dulje od 31.10. . 2023. godine.