Obavijest ugostiteljima- korištenje javne površine Grada Zadra

Dana 18. srpnja 2022. godine, gradonačelnik Grada Zadra gospodin Branko Dukić zajedno je s resornim pročelnicima održao sastanak s predstavnicima Obrtničke komore Zadarske županije i Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Zadar, a vezano za korištenje javnih površina na području grada Zadra temeljem važećih ugovora. .

Naglasio je kako je uvidom gradskih službi na terenu primijećeno korištenje javnih površina koje nisu sukladno ugovorima određenih subjekata, odnosno da se koriste veće površine od onih definiranih ugovorom što uzrokuje mnoge probleme gradskim službama, stanovništvu i gostima grada Zadra.

Ovim putem skrećemo pozornost kako smo dobili informaciju da će se u posljednje vrijeme koristiti dopuštena zakonska sredstva za sankcioniranje onih korisnika javnih površina grada Zadra koji se ne pridržavaju važećih odredbi ugovora o korištenju javnih površina.

Sankcije za učešće kršenja odredbe važećeg ugovora bit će prestanak ugovora o korištenju javnih površina.