Objava Poziva Modernizacijskog fonda

Krajem otvoren travnja je prvi Poziv za dodjelu sredstava iz Modernizacijskog fonda.

Predmet poziva je poticanje proizvodnje električne energije za vlastite potrebe iz obnovljivih izvora energije proizvodnim pogonima, kao i drugim objektima i prostorima povezanim s proizvodnim pogonima.

Ukupan raspoloživ iznos bespovratnih sredstava za dodjelu iz Modernizacijskog fonda u okviru ovog Poziva je 60.000.000,00 eura, a predviđen intenzitet potpore po projektnom prijedlogu iznosi 2.000.000,00 eura, a po Prijavitelju se može dodijeliti do 4.000.000,00 eura. u sklopu ovog Poziva. Intenzitet potpore za pojedini projekt izračunava se u skladu s Programom dodjele državne potpore.

Prihvatljive aktivnosti koje se mogu financirati u okviru ovog Poziva su:

•  izgradnja integriranih i/ili neintegriranih fotonaponskih elektrana u mrežnom pogonu
  • izgradnja elektrane na biomasu
  • izgradnja elektrane na bioplin
  • postavljanje sustava za skladištenje električne energije (baterije)
  • projektantski nadzor i stručni nadzor građenja te koordinacija zaštite na radu.

Poziv je otvoren do 19. lipnja 2023. godine, a više informacija kao i cjelokupnu dokumentaciju možete pronaći na sljedećoj poveznici: https://mingor.gov.hr/o-ministarstvu-1065/djelokrug/uprava-za-klimatske-aktivnosti- 1879/modernizacijski-fond/objava-poziva-modernizacijskog-fonda/9200 .