Obavještavamo Vas kako je Svjetska turistička organizacija (UNWTO), u suradnji s Baskijskim kulinarskim centrom, pokrenula 3. Globalno natjecanje za start-upove u gastronomskom turizmu. Traže start-upove (razvojne tvrtke) koji koriste nove tehnologije, promiču održivost i pozitivno utječu na lokalne zajednice.

Uz mentorstvo i obrazovne i investicijske mogućnosti koje se pružaju pobjednicima, ovo natjecanje pruža međunarodnu platformu za predstavljanje inovativnog projekta u gastronomskom turizmu.

Start-upovi se mogu natjecati u 3 kategorije:

1. Nove tehnologije - rješenja i/ili nove usluge vezane uz sektor gastronomskog turizma;
  2. Lokalni učinak – projekti koji promiču unapređenje društvenog utjecaja u sektoru gastronomskog turizma;
  3. Održivost i otpad - projekti s visokom komponentom održivosti i/ili upravljanja otpadom hrane u sektoru gastro turizma.

Pobjednički poduzetnik imat će priliku predstaviti svoj start-up u lipnju ove godine na 7. UNWTO Gastronomskom turističkom forumu (Nara, Japan), te koristiti sadržaje LABe-Digital Gastronomy Lab-a, primati mentorsku podršku od UNWTO-a i partnera itd.

Projekti moraju biti usklađeni s Ciljevima održivog razvoja prihvaćenim od strane Ujedinjenih naroda.

Rok za prijavu start-upa je 28. veljače.

Više informacija i prijava na poveznici: https://www.unwto.org/3rd-global-gastronomy-tourism-startup-competition