hok logo mobile21.03.2020. Hrvatski zavod za zapošljavanje na svojim stranicama objavio je uvjete za Potpore za očuvanje radnih mjesta u djelatnostima pogođenim Koronavirusom (COVID-19).
Potporama za očuvanje radnih mjesta u djelatnostima pogođenim koronavirusom (COVID-19) bit će obuhvaćeni i obrtnici koji ispunjavaju uvjete propisane od strane HZZ-a. Rezultat je to snažnog zalaganja Hrvatske obrtničke komore, koja je u prijedlogu svojih mjera Vladi RH kao prioritet  tražila da se isplata minimalne plaće u iznosu od 3250,00 kuna omogući i obrtnicima. Naime, kada dođe do privremenog zatvaranja obrta,  ne samo da obrtnik ostaje bez sredstava za život  već  ni mjere koje su donesene za njegove radnike više nemaju učinka.

Stoga, Hrvatska obrtnička komora izražava zadovoljstvo zbog uvažavanja ovog zahtjeva i razumijevanja koji je Vlada RH pokazala za hrvatske obrtnike.

Uvjeti, mjere i potrebna dokumentacija nalaze se na linku Potpore za očuvanje radnih mjesta

hok    PARTNERI