hok logo mobile21.03.2020. Upravni odbor Hrvatske obrtničke komore upravo je donio Odluku kojom traži Skupštinu da oslobodi sve obrtnike plaćanja komorskog doprinosa u naredna tri mjeseca počevši od 1. travnja 2020. godine.

Dragutin Ranogajec, predsjednik HOK-a: “Smatramo da isključivo otpis svih javnih davanja može pomoći obrtnicima u prevladavanju ove krize. I to Hrvatska obrtnička komora prva pokazuje svojim primjerom oslobađajući sve obrtnike plaćanja komorskog doprinosa.

Vodeći računa i o razvoju situacije i sve većoj ugroženosti svih obrta u svim sektorima, tražimo otpis obveza za javna davanja umjesto odgode, jer odgoda neće zaustaviti otpuštanje radnika ni zatvaranje obrta.

U trenutcima ove krize na raspolaganju smo obrtnicima za sva pitanja, neumorno radimo na rješavanju problema i nedoumica u poslovanju svih specifičnih obrtničkih branši i maksimalno smo uključeni u sve aktivnosti pri kreiranju gospodarskih mjera i kriterija. I dalje ćemo se, kako i do sada, snažno zalagati za opstanak najžilavijeg segmenta hrvatskog gospodarstva - obrtništva. Obrtnici i obrtnice tu smo s vama i za vas„.