Komora124.05.2018. Obrtnička komora Zadarske županije ugostila je učenike srednje škole Hotelijersko - turističke i ugostiteljske škole iz Zadra, udovoljivši zahtjevu za interesom da iz  prve ruke čuju više o obrtništvu i mogućnostima otvarnja obrta. Ovakovo zanimanje svakako je dobrodošlo te svake pohvale profesorima  koji kroz svoje nastavne programe i u četverogodišnjim zanimanjima, daju naglasak na obrtništvo odnosno poduzetništvo kako bi mladi ljudi sutra bili što spremniji za svoj životni korak.U Komori kroz interaktivni razgovor saučenicima, dane  su  osnovne informacije o obrtništvu, obrtnicima, načinu i oblicima poslovanja obrta i dr. , a također i o značaju Komore, njenoj ulozi te uvijek otvorenim vratima za sve one koji, sutra, žele ući u svijet obrtništva.